Kedi Film | Film İnceleme

Merhaba arkadaşlar

Bu günkü yazım beğenerek defalarca izlediğim, baş rollerini sokak kedilerinin paylaştığı “Kedi Film” hakkında olacak. Kedi film bir belgesel film niteliği taşımakta, yönetmenliğini Ceyda Torun’un yaptığı film 2016 yılında İstanbul Bağımsız Film Festivalinde prömiyerini gerçekleştirmiştir. Film Youtube Red‘de yayınlanmış fakat maalesef ilgili platform ülkemizde kullanıma açık olmadığı için bir müddet Türkiye’den izlenmesi mümkün olmamıştır. Şimdilerde ise youtube’de filmin tamamı mevcuttur.

Yönetmen Ceyda Torun, sokak kedilerinin olduğu bir sokakta çocukluğunun geçtiğini ve onları çok sevdiğini, lakin ilerleyen dönemlerde ABD’ye taşındığında ise sokak kedilerine rastlayamadığı için oldukça üzüldüğünü bahsetmiş filmin web sitesinde. Buda Ceyda hanımın kedilere olan aşırı sevgi ve tutkusunu bizlere göstermiş oluyor. İyi kide böyle bir sevgiyle hayatına devam etmiş bu muhteşem filmi bizlerle buluşturmuş. Ülkemizde böyle bir belgesel filmin çekilmesi beni oldukça mutlu etti.

Ben yine filmi yeni izleyenlerin olacağı için çok detaylara inmeyecek olsam da oldukça kaliteli sahnelere ve kurgulara sahip bir yapım olmuş. İzlerken insanda manasız bir mutluluk oluşturduğunu söyleyebilirim. Ülkemizde

Başrol oyuncuları olan kedilerin hepsinin kendine has bir takım özellikleri, kendilerine insanı hayran bırakıyor. Yine bu kedilerle aynı yaşam alanında yaşayan insanların bunlara karşı olan sevgileri, günümüzde çıkan talihsiz haberler karşısında bile hayvan severlik ve hayvan hakları bakımından umudumuzu kaybetmememiz gerektiğinin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Bu gibi güzel yürekli insanlarımızın artması, hayvanlara karşı şiddet uygulayan ve haklarını gasp eden insanların ise yok olmasını diliyorum.

Filmin başrol oyucuları ise şunlar;

Sarı

Duman

Bengü

Aslan Parçası

Gamsız

Psikopat

Deniz

Gördüğünüz üzere kadro oldukça sağlam 🙂 Tavsiyem izlemeyenler için bir an önce izlemesi yönündedir. Filmin fragmanını aşağıya bırakarak yazımı sonlandırıyorum. Bir sonra ki inceleme görüşmek üzere.

Esen kalın…

 


Source doc : 12

img source : 1234567

Yazar: @erhanoz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir